Як вибрати якісний єврозабор у Запоріжжі?

Переваги та особливості еврозаборів, корисні поради.

Якщо правильно підібраний колір, іноді не скажеш, що будинок обгороджений залізобетонним парканом. Єврозабори в ландшафтному інтер'єрі часто дають такий разючий ефект ― здається, що перед тобою щось ажурна, повітряно-мереживне, а не холодний штучний камінь. Можна подумати, що створення цього пишноти пов'язане з найбільшими труднощами. Зовсім ні! І виробництво деталей огорожі, і його установка здійснюються досить просто. Це якраз приклад того, як відпрацьовані технології здатні створювати шедеври. А якщо коротко, то єврозабор ― це збірна залізобетонна конструкція, що служить огорожею ділянки навколо будинку. Конструкція складається з опорних стовпів і вставляються між ними панелей.

zabory.jpg

Виробництво деталей еврозабора


З будівельних матеріалів для виробництва панелей і стовпів потрібні: дріт перетином 4-5 мм для армування, щебінь фракцій 5-10 мм, кварцовий або річковий пісок, портландцемент 500, пластифікатор, барвник (не завжди), вода. Інструменти для виробництва бетону відомі, варто відзначити обов'язкову наявність вібростолу і скловолоконні форми для виливки, зміцнені залізним каркасом. В якості додаткових матеріалів, службовців для змащування форм, потрібно масло і дизпаливо.

Щоб розчин вийшов не рідким, а, навпаки, сухуватим, в бетономішалку на відро цементу, два відра піску і два відра щебеню заливається всього лише три літри води. Пластифікатор потрібен, щоб розчин був в'язким і не растрескивался. Його норма ― 0,3-0,5% від кількості цементу. Поки розчин ретельно перемішується, готується форма: вона змащується пензликом сумішшю, що складається з рівних часток дизельного палива і масла. Форму треба покласти на вібростіл.

i2.jpg

Готовий розчин спочатку вивертається в корито, звідти приблизно шість лопат кладеться в форму, і включається вібростіл. В результаті розчин розповзається по формі. Якщо його мало, то додають, щоб трохи не доходила до країв. Це "трохи" треба, щоб закласти арматуру без перевалювання розчину через борти форми. Панелі найчастіше робляться розміром 200х50 см, тому в форму для міцності панелі на розчин поздовжньо кладуть паралельно один одному дві дроту довжиною 198 см, наверх поперечно 3 відрізки по 48 див. Сітка з дроту може бути зварена точкової зварюванням. Як тільки арматура потонула, вібростіл відключається. Якщо розчин у формі виявився зайвим, видалити його можна, провівши куточком з верхніх кромок форми. Тепер потрібно віднести форму з розчином на піддон і зробити розпалубку. Для цього форму на піддоні з бавовною перевертають. Панель залишається на піддоні, форма прибирається. Тривалість сушіння залежить від того, сушиться деталь в природних умовах або в сушарці.

stv.jpg

Аналогічно відливається стовп. Але арматура береться перерізом 6-8 мм і зварюється точкової зварюванням у вигляді драбинки (для кожного стовпа використовуються дві драбинки). На працюючому вібростолі утапливаются в бетон вставки для майбутніх пазів. Витягують вставки з стовпа, знявши форму з ним з вібростолу і з бавовною звільнивши стовп.

Встановлення єврозаборів у Запоріжжі та області

rabochie-ustanavlivaiut-zhb-zabor_1.jpg


При установці еврозабора можна піти двома шляхами. Перший шлях: дуже точно встановивши стовпи, їх пази вставляти панелі. Як би ретельно не використовувалися рівні, висок, рулетки, як би ідеально не були відлиті стовпи і панелі, такої точності домогтися важко, майже неможливо.

Тому йдуть іншим шляхом. Спочатку за допомогою рівня встановлюється один стовп. В його пази вставляються потрібні плити. З іншого кінця плити риється яма для наступного стовпа. Він вставляється в ямку в злегка нахиленому стані і надівається на плити пазом. Під нижню плиту краще підкласти цеглу, щоб вона не продавливалась в грунт і не перекошувалася Після установки прольоту цеглу прибираються, їх можна використовувати під інші прольоти. Звичайно, для закріплення стовпів будуть потрібні додаткові матеріали: пісок, бутівка, цемент і вода.

З заливкою стовпів розчином поспішати не слід. Краще встановити кілька прольотів (до тих пір, поки паркан не поміняє напрямок), а вже потім закріплювати ці прольоти намертво. До цього стовпи будуть триматися на утрамбованої погоди, до складу якої входять биту цеглу (можна використовувати той, який клали під плити), щебінь, каміння, будівельне сміття. Цим вбиваються кілька зайців: заощаджує час і матеріал (не треба кожного стовпа робити свіжий заміс розчину), є можливість підправити нерівності і перекоси. При приготуванні розчину для заливки стовпів розрахунок такий: на кожну яму мішок піску і третина мішка цементу. Яма повинна мати такі розміри: 30х30 см і глибину 65 див. Роботи по установці, якщо не викликалася бригада фахівців, краще проводити вчотирьох, так як іноді панелі досягають ваги 120 кг.

Індивідуальність єврозабору

evrozabor_10.jpg


По-перше, при встановленні європарканів є можливість комбінування: можна вибрати форму паркану, його текстуру, колір, висоту. По-друге, комбінування можливо не тільки варіюванням панелей, але і вставкою елементів з інших матеріалів, наприклад, дикого каменю, дерева, кованого металу.

Зовнішній вигляд панелі буде залежати від форми, в яку заливали бетон пря її виробництва. Мало того, що вона може бути шорсткою або гладкою, саме форма створює текстуру майбутньої панелі. Тобто з'являється можливість імітації натурального каменю, дерева, цегляної кладки, "рваного каменю" і т. д.

Урізноманітнює єврозабори і колір його елементів. Зараз досить рідко барвники додаються в бетон, щоб отримати панелі і стовпи різного кольору. Одноманітність і постійність "мозолять" очі. Акрилових ж фарб, придатних для фарбування європарканів, тепер не злічити. Це дає можливість створювати шедеври практично кожен рік.

Переваги єврозаборів

i3.jpg

При всій легкості виготовлення та встановлення єврозабори порівняно з іншими огорожами володіють значним рядом переваг. Недоліків практично немає, іноді до них відносять громіздкість, але, вибачте, гарний паркан і має бути ґрунтовним, а не декоративним. Отже, гідності:

- простота і легкість установки, навіть на ділянках із значним ухилом;
- по швидкості складання європаркани випереджає всі інші паркани;
- довговічність і надійність завдяки армуванню;
- ціна еврозабора нижче, ніж ціна дерев'яних, кованих, цегляних, кам'яних огорож, парканів з профілю;
- модульність конструкції і широкий вибір текстур поверхні припускають різноманітність дизайнерських рішень.